O autorce

Psycholog & Ekonomista

Nazywam się Oliwia Samelak i jestem psychologiem biznesu. Interesuje się poprawą losu człowieka w organizacji oraz zwiększaniem wyników przedsiębiorstw. Od lat wspieram z sukcesem rozwój ludzi i firm. Pracuję na styku trzech moich największych pasji: psychologii, nauk o zarządzaniu i relacji międzynarodowych. Łączę działalność w sektorze edukacji z sektorem prywatnym.
Wierzę, że zmotywowani i szczęśliwi pracownicy to największy kapitał każdej organizacji.

Wykształcenie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, ukończone studia III stopnia, otwarty przewód doktorski

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, magister ekonomii, studia dzienne ukończone z wynikiem celującym ( w trakcie studiów półroczne stypendium na Uniwersytecie w Lizbonie)

Uniwersytet Adama Mickiewicza, magister psychologii

Dyplom ukończenia warsztatu „Coaching Kariery”

Certyfikat potwierdzający ukończenie warsztatu „Wprowadzenie do terapii ACT”

Certyfikat potwierdzający ukończenie warsztatu „ACT w pracy z traumą: Praca z ciałem, umysłem i emocjami”

Certyfikat potwierdzający ukończenie warsztatu „Wprowadzenie do terapii „Internal Family Systems”

Bazowe szkolenie z Mediacji i wiele innych.

 

Misja i Wartości

Moja misja

Czynić świat lepszym miejscem do życia dzięki inspirowaniu ludzi do tego, by żyli w poczuciu sensu i znaczenia.

Moje wartości:

Połączenie

Jedną z bardzo ważnych dla mnie wartości jest „połączenie”, które oznacza  pełne zaangażowanie w działanie i bycie „w pełni obecnym” w kontakcie z innymi ludźmi. Ważnym problemem naszych czasów jest to, że pozornie spędzamy czas z innymi ludźmi, ale tak naprawdę nasze myśli błądzą gdzieś w przestworzach. Istotnym czynnikiem udanych relacji jest bycie „tu i teraz”, „słyszenie innych” a nie tylko „słuchanie, żeby odpowiedzieć”. Moją pasją są rozmowy i poznawanie drugiego człowieka. Zapraszam do kontaktu.

Nauka

Uwielbiam się uczyć i pracować nad własnym rozwojem. Uważam, że jeśli jeden człowiek zmienia się na lepsze, to zmienia się cały świat. Zapraszam do czytania moich artykułów i opracowań naukowych.

Inspirowanie

Moim sensem jest 
przekazywanie wiedzy oraz inspirowanie innych do maksymalizacji własnego potencjału i poziomu szczęścia. Zawsze widzę w ludziach ich zasoby i czerpię ogromną radość z „uskrzydlania innych”. Zapraszam na mojego Fanpaga na Facebooku, którego przygotowałam na czas epidemii.